Nedostatek l-carnitinu
Nedostatek L-carnitinu v těle se projevuje intracelulárním hromaděním mastných kyselin. Vznikají také toxické lipoperoxidy a hromadí se vápník. Takto postižené buňky mohou nekrotizovat. Sníženou činností jater také dochází k hypoketonémii, hyperamonémii a k hypoglykémii. Méně se také tvoří acetylcholin v CNS. Objevuje se encefalopatie, která snižuje toleranci ke stresu.
Nedostatek L-carnitinu se rovněž projevuje zvýšenou hladinou tuků v krvi. Ukládají se v podobě tukových zásob. Nedostatečné množství L-carnitinu můžete také způsobovat srdeční onemocnění či cirhózu jater.
Diskuse (12 komentářů)
MONČA,
(26. 07. 2012 06:50)
Reagovat
Využívám teď L-caritinu v kombinaci se cvičení kvůli hubnutí, takže ho mám určitě dostatek. Beru ho teprve krátce, ale nějaké výsledky se už dostavují. Je to fajn.
Vladěna,
(25. 08. 2012 13:47)
Reagovat
Také hledám něco,, co by podpořilo hubnoucí efekt. Rozhodla jsem se chodit do posilovny a přemýšlím o i-carnitinu. Mají také nějaký příznivý vliv iontové nápoje? Díky.
Tom,
(24. 10. 2012 12:57)
Reagovat
Tak iontové nápoje pomáhají, ale zase příliš velký efekt od nich nečekejte. Jinak l-carnitin je vcelku dobrá volba.
Pavla,
(14. 02. 2013 08:22)
Reagovat
Iontové nápoje podporují přeci spalování, takže by měly pomoci i při snahách zhubnout. Také si vždy v posilovně dávám iontový nápoj.
Wendy,
(20. 02. 2013 18:56)
Reagovat
také jsem začala chodit pravidelně do posilovny. Ale teprve od začátku ledna. Chodím třikrát týdně a zatím mám nahoře dva kilogramy. Bylo mi vysvětleno, že tuk váží méně než svalovina, ale stejně jsem zvědavá, kdy se to zlomí a půjdu zase s váhou dolů. Škoda, že jsem se spíš neměřila, to už bych snad výsledky viděla.
Helena,
(11. 03. 2013 11:31)
Reagovat
Právě - když člověk začne posilovat, měl by spíš hledět na centimetry než kilogramy. Přeci jen nám většinou jde o to, jak vypadám a ne jak jsme těžší. Na druhou stranu, i když jste v posilovně, snažte se zahrnovat alespoň 20 minut aerobní aktivity (rotoped, běhací pás atd.), alespoň chcete-li zhubnout. Samotné posilování spíše tělo zpevní, než abyste radikálně kila shazovala.
Alexa,
(06. 06. 2013 05:54)
Reagovat
Posilovna je dobrá v tom, že to člověk může kombinovat - aerobní aktivity i posilování. Posilovnu mám ráda. Zkoušela jsem i různé jiné aktivity v podobě různých cvičebních lekcí, ale u nich je nevýhoda, že jsou na určitou hodinu. já mám ráda, když se můžu sebrat a jít do posilovny, kdykoliv mám chuť.
Běta,
(20. 06. 2013 07:37)
Reagovat
Já mám radši zase ty různé cvičební lekce, dám si při nich do těla víc než v posilovně. Když cvičím sama, tak když nemůžu přestanu. při těch lekcích se to snažím překonat, když jsem pod vedením.
Pavla,
(09. 07. 2013 09:44)
Reagovat
Něco na tom bude, já jsem začala nedávno také chodit do posilovny, s příchodem prázdniny, a vždycky si říká třeba "poběžím na pásu půl hodiny" a za chvíli zastavuju a slejzám.:) Ale nic se nemá přehánět a já se k tomu dopracuju.
Vendula,
(17. 07. 2013 06:11)
Reagovat
Určitě je to lepší než se hned na začátku v posilovně strhnout a pak mít svalovou horečku či jiné obtíže. To se stalo mě - s tou svalovou horečkou.
Karča,
(01. 08. 2013 13:28)
Reagovat
Všeho s mírou, ale také je třeba myslet na to, že zátěž je třeba postupně zvětšovat, takže občas je to trošku o překonání možností a posouvání hranic. To patří ke každému sportu.
Michala,
(05. 11. 2014 12:39)
Reagovat
S tím zvětšování zátěže...Já myslím, že pokud jde o tvarování postavy a hubnutí, tak se nemusí nějak zvedat zátěže. To spíše zvedají muži, když chtějí tvořit svalovou hmotu. Já chodím občas do posilovny a stačí mi dát lehký trénink (malé zátěže) a hlavně běhání na běhacím pásu nebo rotoped a docela mi to pěkně udržuje postavu.